شهرداری رشت
۱۳۹۹ دوشنبه ۶ بهمن
به وب سایت مدیریت فرهنگی شهرداری رشت خوش آمدید
بالغ بر 2 هزار عملیات آتش نشانان تنها در نیمی از سال 98/ آتش نشانی رشت 1398/07/05
بالغ بر 2 هزار عملیات آتش نشانان تنها در نیمی از سال 98/ آتش نشانی رشت
 
 

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی رشت در شش ماهه نخست سال جاری در 2 هزار و 696 عملیات؛ حریق، حادثه و همچنین خدمات ایمنی حضور داشتند.

بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشانی رشت در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن 7 مهر روز ایمنی و آتش نشانی، یاد و خاطر تمامی شهدای شهید آتش نشان بخصوص شهدای حادثه تلخ پلاسکو و نیز شهدای شهر رشت را گرامی داشت و ضمن آرزوی سلامتی و تندرستی برای تمامی امداد گران و خدمت گزاران به شهر و شهروند از خانواده هایشان بخاطر پشتیبانی و همراهی هایشان سپاسگزاری نمود.

وی با بیان اینکه 2 هزار و 696 عملیات تنها در 6 ماهه نخست سال جاری پوشش داده شده است افزود: از این تعداد سهم آتش سوزی ها یک هزار و 249 مورد، حوادث 661 مورد و نیز خدمات ایمنی 786 مورد بوده است.

رمضانی با تاکید بر اینکه در میان آتش سوزی ها همچنان آتش سوزی علفزارها و نیز منزل مسکونی به ترتیب  619 و 367 مورد بالاترین میزان را به خود اختصاص داده اند، افزود:  خوشبختانه با همکاری های صورت گرفته و نیز هوشیاری شهروندان آتش سوزی علفزارها نسبت به مشابه سال گذشته 32 درصد کاهش داشته است لذا با توجه به پیشگیری از تعدد این عملیات نفس گیر و خسارت آور برای تجهیزات آتش نشانان از شهروندان خواسته می شود نسبت به تداوم همکاری خود استمرار بیشتری نمایند.

همین گزارش حاکی است: در میان حوادث، محبوس شدن در آسانسور با 261مورد و در میان ارائه خدمات ایمنی به شهروندان، بسته شدن درب اماکن با 228 مورد بیشترین تعداد را شامل می شوند.

بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشان رشت به اتصال در سیستم سیم کشی برق و وسایل برقی که علت 49 درصد آتش سوزی منازل مسکونی در رشت است  اشاره داشت و ادامه داد: با توجه به اهمیت مشارکت شهروندان در افزایش سطح ایمنی شهر؛ بار دیگر خواسته می شود تا نسبت به آموزش، حفظ ایمنی، رفع نواقص و بازدید های دوره ای توسط متخصصین این امر اقدام شود.

وی در پایان سخنان خود به نبود بیمه منازل مسکونی و تجاری اشاره کرد و گفت: متاسفانه با توجه به شغل و حرفه خود از نزدیک شاهد فروپاشی سرمایه زندگی و معیشتی شهروندان بواسطه برخی از حوادث و آتش سوزی ها هستیم که متاسفانه از میان آتش سوزی منازل مسکونی در شش ماهه نخست سال جاری تنها 27 درصد دارای بیمه آتش سوزی و 73 درصد فاقد هر گونه بیمه ای بوده اند که باز هم هوشیاری و دقت نظر شهروندان در این زمینه بسیار بسیار حایز اهمیت است.

شایان ذکر است: حوزه پیشگیری سازمان آتش نشانی رشت در این مدت نسبت  به صدور 3 هزار و 79 مورد مجوز ایمنی ( پایان کار، طرح ایمنی ساختمان و بررسی علل و انگیزه بروز حریق)  اقدام نموده است.

گفتنی است: حوزه آموزش این سازمان نیز توانسته جهت اشاعه فرهنگ ایمنی  نسبت به آموزش 15 هزار و 706 تن از نونهالان و کودکان - دانش آموزان دبیرستانها - پرسنل ادارات و شرکتها-  کارکنان سپاهی و بسیجی دانشجویان و نیز شهروندان داوطلب آموزش ایمنی و آتش نشانی و... که همگی به صورت رایگان صورت می گیرد همت داشته تا گامی موثر برای کاهش هر گونه حوادث باشد.

 
 
تعداد بازدید: 427
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal